Reklama
Rozwiń
Reklama

"Gdy Morawiecki, Orban i Salvini rozmawiają, Putin się cieszy"

- Nawet jeśli efektem spotkania premiera Mateusza Morawieckiego, szefa węgierskiego rządu Viktora Orbana i lidera włoskiej Ligi Matteo Salviniego będzie utworzenie wspólnego ugrupowania w Parlamencie Europejskim, to nie będzie ono miało realnego wpływu na politykę wspólnoty – oceniają Anna Słojewska, korespondentka "Rzeczpospolitej" w Brukseli i Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu zagranicznego. Pierwsze rozmowy, zainicjowane przez Budapeszt, zakończyły się ogłoszeniem wspólnej "deklaracji wartości".

Aktualizacja: 01.04.2021 16:44 Publikacja: 01.04.2021 16:37

"Gdy Morawiecki, Orban i Salvini rozmawiają, Putin się cieszy"

Foto: Fot. 1 Jerzy Dudek/Fotorzepa, fot. Akos Stiller/Bloomberg, fot. 3 Alessia Pierdomenico/Shutterstock, fot. 4 Mikhail Klimientyev/ Sputnik/AFP

"Rzecz W Tym" – czwartek, 1 kwietnia 2021 r. Prowadzi Cezary Szymanek.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
„Jeszcze nam tusz zabierz”. Zandberg komentuje decyzję Czarzastego
Polityka
Radni podnieśli pensję Rafałowi Trzaskowskiemu. „To nagroda za brak pracy dla miasta”
Polityka
Kaczyński o ataku na polskiego ambasadora: Retorsje, ale nie bicie ambasadora Rosji
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Otrzymali milion złotych z programu „Willa plus”. Dworek wystawiono na sprzedaż
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama