Gośćmi Andrzeja Stankiewicza w Radiu ZET byli kandydaci ubiegający się o stanowisko prezydenta Rzeszowa: Ewa Leniart (PiS), Konrad Fijołek (bezpartyjny kandydat z poparciem Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej i Polski 2050 Szymona Hołowni), oraz Grzegorz Braun (Konfederacja) i Marcin Warchoł (były polityk Solidarnej Polski).

Podczas debaty każdy z kandydatów miał zadeklarować czy w razie wyboru na stanowisko prezydenta Rzeszowa zgodzi się na organizację w mieście marszu przedstawicieli mniejszości seksualnych. "Nie popieram dewiacji" - powiedział na antenie kandydat Konfederacji Grzegorz Braun, za co został ostro zganiony przez prowadzącego. Stankiewicz ostrzegł go, by nie używał słów obraźliwych ani agresywnych i ostrzegł go, że w przeciwnym wypadku może zostać wykluczony z debaty.

Grzegorz Braun jednak w dalszej części programu nazwał ministra Adama Niedzielskiego „szkolonym psychopatą”. Andrzej Stankiewicz zdecydował się zatem wykluczyć posła Konfederacji z dalszego udziału w debacie i przerwał połączenie z nim.