Rosja może zrezygnować z ciszy wyborczej

Według Michaiła Jemieljanowa z Jednej Rosji, pierwszego wiceprzewodniczącego Komitetu Dumy ds. Państwowego Budownictwa i Prawodawstwa, „dzień ciszy”, czyli cisza wyborcza w Rosji, może zostać odwołany, jako przestarzała instytucja.

Aktualizacja: 10.07.2020 22:10 Publikacja: 10.07.2020 21:58

Rosja może zrezygnować z ciszy wyborczej

Foto: AFP

qm

Jemieljanow, cytowany przez agencję Interfax, wyjaśnił, że pomysł anulowania „dnia ciszy” nie został jeszcze sformułowany jako projekt ustawy, ale „jest dyskutowany”.

Wcześniej część rosyjskich mediów, powołując się na źródła rządowe, informowały, że w Jednej Rosji trwa dyskusja nad kwestią „korzystania podczas wyborów z szeregu zasad, obowiązujących podczas głosowania nad poprawkami do konstytucji”. Jedną z propozycji miała być właśnie rezygnacja z ciszy wyborczej.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Polityka
Ukraińcy są nieugięci wobec Rosji. Jaki kompromis jest możliwy?
Polityka
Odwiedzanie USA Trumpa to ciężka przeprawa
Polityka
Turcja: Na ulicach Stambułu znów dziesiątki tysięcy demonstrantów
Polityka
USA zlikwidowały przywódców Huti w Jemenie? „Uderzyliśmy w kwaterę główną”
Materiał Promocyjny
Warunki rozwoju OZE w samorządach i korzyści z tego płynące
Polityka
USA chcą negocjować z Iranem. „Alternatywa nie jest zbyt dobra”
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń