Reklama

Belgia nie musi zamykać swojego reaktora jądrowego

Sąd w Brukseli orzekł w czwartek, że władze kraju nie muszą zamykać reaktora jądrowego Tihange-2. Wątpliwości co do bezpieczeństwa miały miasta w Holandii, Niemczech i Luksemburgu.

Aktualizacja: 03.09.2020 18:40 Publikacja: 03.09.2020 18:31

Belgia nie musi zamykać swojego reaktora jądrowego

Foto: Michielverbeek/CC 3.0

W 2015 roku belgijski organ nadzoru jądrowego AFCN zezwolił na ponowne uruchomienie reaktora o mocy 1008 megawatów. Obiekt został zamknięty w celu przeprowadzenia dochodzenia związanego z widocznymi pęknięciami. Strona skarżąca twierdziła wówczas, że zezwolenie to nie powinno było zostać udzielone.

Tihange-2 to jeden z trzech reaktorów belgijskiego koncernu Engie. Pierwszy raz został zamknięty w 2012 roku, drugi raz dwa lata później.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
KE zdecydowała. Polska może ubiegać się o zwolnienie z relokacji migrantów
Polityka
Nicolas Sarkozy opuści więzienie
Polityka
Rosja planowała zbudować pierwszą od czasu ZSRR bazę floty w Afryce. Nie powstanie
Polityka
Coraz mniej Niemców wyjeżdża do USA po objęciu władzy przez Trumpa
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Polityka
Donald Trump na meczu NFL w Waszyngtonie. Nie na taką reakcję kibiców liczył
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama