Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.11.2015 14:40 Publikacja: 09.11.2015 14:40
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek
O prof. Janie Szyszko stało się ostatnio głośno, gdy zaangażował się w zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie prywatyzacji lasów państwowych. Ostatecznie udało się ich zebrać 2,5 mln, a mimo to Platforma Obywatelska nie zgodziła się na referendum. Historia działalności politycznej prof. Szyszki jest jednak o wiele dłuższa i sięga 1991 roku.
Prof. Szyszko związał się wówczas z Porozumieniem Centrum. Wcześniej zdążył już zyskać sławę jako entomolog, czyli badacz owadów. Wyrobił sobie opinię autorytetu naukowego w dziedzinie biegaczowatych, rodziny z rzędu chrząszczy. Jednak dopiero związanie się z braćmi Kaczyńskimi otworzyły przed nim perspektywy objęcia lukratywnych stanowisk w administracji.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
- Premierem będzie Donald Tusk, koalicja będzie tracić i prędzej czy później ten rząd będzie mniejszościowy, bo...
Poseł Polski 2050 Tomasz Zimoch poinformował, że decyzją prezydium klubu został zawieszony na miesiąc w prawach...
Czy dojdzie do przełomu w ciągnącym się już od ponad roku sporze o nominacje ambasadorskie? Karol Nawrocki zapow...
- Jeśli Niemcy tych kontroli nie zniosą, to my też te kontrole będziemy kontynuowali - zapowiedział w TVN24 min...
Podczas wizyty w Szczecinie oraz na polsko-niemieckiej granicy w Rosówku prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas