Jacek Sasin przeprosił wyborców PiS. "Na listach znalazły się osoby niegodne zaufania"

Poseł PiS Jacek Sasin przeprosił wyborców partii na Podlasiu za wybór osób, które znalazły się na listach w wyborach samorządowych. - Zdradzili swoich wyborców i nad tym ja ubolewam. Myślę, że wszyscy powinniśmy ubolewać - mówił o radnych.

Publikacja: 17.05.2024 20:19

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Nowym marszałkiem województwa podlaskiego został Łukasz Prokorym (KO), a nowym przewodniczącym sejmiku - polityk Trzeciej Drogi Cezary Cieślukowski, którego poparło m.in. dwoje radnych PiS

Prawo i Sprawiedliwość w województwie podlaskim zdobyło 43,47 proc. głosów, co przełożyło się na 15 mandatów. Do większości bezwzględnej partii zabrakło jednego mandatu.

Dwoje radnych wybranych z list PiS - Wiesława Brunos i Marek Malinowski - poparło kandydata Trzeciej Drogi, co przesądziło o zwycięstwie Cieślukowskiego.

W rozmowie z Radiem Zet były wicepremier Jacek Sasin przeprosił wyborców. - Chciałem przeprosić wyborców, że na listach PiS w Podlaskiem, były osoby niegodne zaufania, które zdradziły - powiedział.

Czytaj więcej

Europoseł PiS zawieszony przez Kaczyńskiego: Śmieszne, co to za partia?

- Nie mam sobie nic do zarzucenia, nasi radni zdradzili. Nie usłyszeli, że nie zostaną w zarządzie partii w regionie. Nie było jeszcze takich rozmów — kontynuował. - Chcę, by to się skończyło, że osoby, które nie dają rękojmi, będą na listach. Nie może być tak, że radni będą zdradzać wolę wyborców — dodał. 

Krzysztof Jurgiel zawieszony przez Jarosława Kaczyńskiego

Sasin pytany był również o zawieszenie w prawa członka partii byłego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Decyzję w tej sprawie podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- To nie pytanie do mnie, ja nie zawiesiłem Krzysztofa Jurgiela. Wiem tyle co z komunikatu — odpowiedział. 

– Stanowczo dementuję tego typu powiedzenie, że to jest jakaś moja zemsta. Ona (decyzja prezesa Kaczyńskiego — red.) ma,  jak się domyślam, bardzo wielorakie przyczyny, sięgające wstecz również - dodał.

Nowym marszałkiem województwa podlaskiego został Łukasz Prokorym (KO), a nowym przewodniczącym sejmiku - polityk Trzeciej Drogi Cezary Cieślukowski, którego poparło m.in. dwoje radnych PiS. 

Prawo i Sprawiedliwość w województwie podlaskim zdobyło 43,47 proc. głosów, co przełożyło się na 15 mandatów. Do większości bezwzględnej partii zabrakło jednego mandatu.

Pozostało 81% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Maciej Wąsik musi zrzec się mandatu posła? Kancelaria Sejmu wyjaśnia
Polityka
Dobromir Sośnierz: Konfederację z AfD dużo więcej łączy, choć sporo nas też dzieli
Polityka
Wybory wygrał jednym głosem. Jest podejrzany o „podstępne pozyskanie wyborców”
Polityka
Dorota Gawryluk kandydatką na prezydenta? Dziennikarka wydała oświadczenie
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
podcast
Mission impossible, czyli PiS szuka kandydata, który mógłby wygrać wybory prezydenckie w 2025 roku
Polityka
Szymon Hołownia chce ukarania posła Mateckiego