Tobiasz Bocheński proponuje warszawiakom aplikację, która już istnieje? "Może pan zainstaluje"

Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, poinformował, że jego pierwszym zobowiązaniem wyborczym jest stworzenie aplikacji mobilnej dla mieszkańców stolicy. Internauci wskazują, że podobne rozwiązanie od jakiegoś czasu już w Warszawie funkcjonuje. Użytkownicy mediów społecznościowych radzą Bocheńskiemu, by "przed drugą obietnicą sprawdził, czego jeszcze nie ma”.

Publikacja: 06.02.2024 10:18

Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta Warszawy

Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta Warszawy

Foto: PAP/Paweł Supernak

Na portalu X (dawniej Twitter) Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta stolicy, napisał o swoim pierwszym w swoim pierwszym zobowiązaniu wyborczym – aplikacji mobilnej dla wszystkich mieszkańców Warszawy.

Tobiasz Bocheński o swoim pierwszym zobowiązaniu wyborczym 

- Dzisiaj chciałbym złożyć swoje pierwsze zobowiązanie wyborcze. Mówiłem dużo o tym, jak fasadowe są konsultacje społeczne w naszym mieście. Jak wiele decyzji jest podejmowanych bez wiedzy bądź za plecami mieszkańców — powiedział na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych Bocheński. - Dlatego – choć obecny prezydent był ministrem cyfryzacji, ale mu się to przez pięć nie udało – nam się to uda w pierwszym roku rządzenia. Stworzymy aplikację na smartphone i tablet, w której każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł głosować, przesyłać swoje uwagi, zabierać głos i współkreować swoje miasto, osiedle, dzielnicę, miasto w całej swojej okazałości — dodał. 

Pod postem kandydata PiS na prezydenta Warszawy internauci zaczęli zwracać uwagę, że podobna aplikacja już istnieje. „Panie Tobiaszu, taka aplikacja już jest. Świetny pomysł, który działa w Warszawie od dawna. Może się Pan skusi i zainstaluje” – brzmi treść jednego z komentarzy. „Nie pykło. Przed zbliżeniem drugiej obietnicy radzę sprawdzić czego jeszcze nie ma” – czytamy w innym. „Jeszcze nie wygrał Pan wyborów, a aplikacja już powstała. Gratuluję Panie Tobiaszu!” – podkreślił inny internauta. 

Użytkownicy mediów społecznościowych mają na myśli aplikację o nazwie Warszawa 19115, która od jakiegoś czasu funkcjonuje już w stolicy. „Chcesz zgłosić problem lub masz pomysł na usprawnienie funkcjonowania miasta? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji Warszawa 19115 – aby szybko i łatwo przekazać nam swoje zgłoszenie” – czytamy w jej opisie. 

Aplikacja Warszawa 19115. Bocheński proponuje warszawiakom aplikację, która już powstała?

W bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115 można między innymi poinformować władze Warszawy o problemie dotyczącym funkcjonowania miasta, ocenić jakość realizacji tego problemu, zgłosić swój pomysł na zmiany w mieście, a także – jak czytamy – zazielenić Warszawę”: wskazać lokalizację, w której mieszkaniec chciałby posadzić drzewo. 

Czytaj więcej

Bocheński: Nie urodziłem się w Warszawie, ale jestem warszawiakiem

W aplikacji można także sprawdzić projekty w budżecie obywatelskim, sprawdzić Indeks Jakości Powietrza oraz dostać informacje na temat stanu powietrza w Warszawie, otrzymać powiadomienia o bieżących wydarzeniach w mieście, sprawdzić terminy odbioru śmieci, sprawdzić lokalizację bezpłatnych parkingów na terenie Warszawy. 

Wybory samorządowe 2024. Tobiasz Bocheński kandydatem PiS na prezydenta Warszawy

W sobotę odbyła się warszawska konwencja PiS. Prezes Jarosław Kaczyński przedstawił na niej kandydata Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach na prezydenta Warszawy. Ogłosił, że to Tobiasz Bocheński, w latach 2019-2023 wojewoda łódzki, a następnie warszawski, z wykształcenia prawnik. Zdaniem prezesa PiS, stojące przed Bocheńskim wyzwania wymagają uczciwości, intelektu i siły.

O tym, że Bocheński będzie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy, nieoficjalnie mówiło się już od kilku miesięcy. Niekwestionowanym faworytem wyborów w stolicy pozostaje Rafał Trzaskowski. Niebawem ma się rozstrzygnąć, czy wspólnym kandydatem Lewicy i ruchów miejskich będzie wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat, czy lider stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel.

Do wyścigu szykować się ma też między innymi Konfederacja. Tu czasami pojawia się nazwisko posła Przemysława Wiplera. Swoje kroki ma też sfinalizować Trzecia Droga.

Na portalu X (dawniej Twitter) Tobiasz Bocheński, kandydat PiS na prezydenta stolicy, napisał o swoim pierwszym w swoim pierwszym zobowiązaniu wyborczym – aplikacji mobilnej dla wszystkich mieszkańców Warszawy.

Tobiasz Bocheński o swoim pierwszym zobowiązaniu wyborczym 

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Mariusz Kamiński z zarzutami, Michał Szczerba wzburzony
Polityka
Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem. Donald Tusk: wybieramy różnych rozmówców
Polityka
Cimoszewicz: Miałem wrażenie, że Donald Trump zapomniał nazwiska Andrzeja Dudy
Polityka
Maciej Wąsik w prokuraturze. "Nie przyjąłem do wiadomości zarzutów"
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Polityka
Gen. Roman Polko: Donald Trump znów prezydentem USA? Nie mam obaw