Politycy PiS rezygnują z zamawiania jedzenia przez Pyszne.pl

Pyszne.pl firma, zajmująca się dostawami jedzenia z restauracji i fast foodów do domów klientów, dołączyła do firm, które rezygnują z reklamowania się w TV Republika. W odpowiedzi politycy PiS informują w serwisie X o bojkocie firmy.

Aktualizacja: 05.01.2024 15:33 Publikacja: 05.01.2024 09:03

Posłanka PiS Joanna Lichocka

Posłanka PiS Joanna Lichocka

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

"Nasze reklamy znalazły się na kanałach medialnych TV Republika w analogiczny sposób, jak niektóre z reklam rozpoznawalnych na rynku firm. Były częścią większego pakietu mediowego zakupionego w grupie Polsat. Wycofujemy wszystkie reklamy emitowane na kanałach TV Republika" - poinformowała firma na swoim profilu w serwisie X.

Firmy rezygnują z reklam w TV Republika po wypowiedziach o imigrantach

Z reklamowania się w TV Republika zrezygnowały też inne firmy — m.in. IKEA, mBank, Żabka, Skoda, Alior Bank, Carrefour czy Media Expert.

Decyzja o rezygnacji z reklamowania się w TV Republika ma związek z wypowiedziami na temat imigrantów, które zostały w ostatnim czasie wyemitowane przez stacje. Jan Pietrzak mówił w TV Republika, że imigranci mogliby zostać przyjęci w Polsce w barakach na terenie byłych niemieckich obozów koncentracyjnych — m.in. w Auschwitz (swoje słowa Pietrzak nazwał „okrutnym żartem”), a publicysta Marek Król proponował czipowanie imigrantów albo tatuowanie im numerów na rękach. Od tej ostatniej wypowiedzi odciął się dyrektor programowy TV Republika, Michał Rachoń.

Czytaj więcej

Bogusław Chrabota: Jak Pietrzak, Król, Jakubiak topią Republikę

Joanna Lichocka wycofuje „przyszłe zamówienia” z Pyszne.pl

Po tym jak Pyszne.pl ogłosiło, że rezygnuje z reklam w TV Republika posłanka PiS, Joanna Lichocka, członkini Rady Mediów Narodowych zadeklarowała, że „wycofuje wszelkie zamówienia, jakie w przyszłości mogłaby złożyć w tym miejscu”. „I polecam to innym” - dodała.

Z kolei poseł PiS, polityk Suwerennej Polski zamieścił na Twitterze nagranie z usuwania aplikacji Pyszne.pl w telefonie. „Zamówienie robiliśmy dość często. Nigdy więcej” - napisał.

Wcześniej do bojkotu sieci sklepów IKEA, w związku z decyzją o wycofaniu przez nią reklam w TV Republika, wezwał prezes zarządu tej stacji, Tomasz Sakiewicz.

Czytaj więcej

IKEA i mBank bojkotują TV Republika po wypowiedziach Jana Pietrzaka i Marka Króla
Oświadczenie Pyszne.pl

W Pyszne.pl wierzymy w to, że każdy ma prawo do swoich poglądów i przekonań, każdemu należy się szacunek i wolność wypowiedzi, pod warunkiem, że nie piętnują one innych ludzi. Takie wypowiedzi padły na antenie TV Republika i nie spotkały się ze stanowczą reakcją władz tej stacji. W związku z powyższym i w oparciu o nasze wartości – wycofaliśmy reklamy z tego medium. Nie angażowaliśmy się i nie będziemy się angażować w politykę. Analogiczne działania podjęlibyśmy w każdym innym przypadku i z jakimkolwiek innym medium.

Polityka
Scheuring-Wielgus: Duda powiedział mi w oczy, że nie podpisze żadnej ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Sondaż: Kto jest największym wygranym wyborów samorządowych? KO przed PiS
Polityka
Posłowie nie wylewają za kołnierz. „Sąsiedzi dzwonią na policję, że ktoś wyje”
Polityka
Sondaż: Co drugi młody Polak chce mniej Lewicy w rządzie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Nowy sondaż partyjny. KO i PiS poprawiają wyniki. Duży spadek Trzeciej Drogi i Lewicy