Iranki wysyłają izraelskim żołnierzom swoje zdjęcia, by zdobyć informacje

Młode kobiety, wyszkolone przez Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, posługujące się płynnie językiem hebrajskim, kontaktują się z izraelskimi żołnierzami i wysyłają im swoje zdjęcia i nagrania ze swoim udziałem, by zdobyć od nich informacje - podaje "Jerusalem Post", powołując się na telewizję Iran International.

Publikacja: 18.12.2023 14:45

Izraelski żołnierz

Izraelski żołnierz

Foto: AFP

Siatka Iranek, wyszkolonych przez Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej i kontaktujących się z izraelskimi żołnierzami, ma działać w Meszhedzie, mieście w północno-wschodnim Iranie.

Iranki kuszą izraelskich żołnierzy w sieci

Iranki kontaktują się z izraelskimi żołnierzami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Młode kobiety wysyłają izraelskim żołnierzom swoje zdjęcia i nagrania o erotycznym charakterze.

Profile i nazwiska podawane przez Iranki są fałszywe, ale zdjęcia i nagrania są autentyczne — podaje Iran International.

Czytaj więcej

Iran: W kraju nie działa 70 proc. stacji benzynowych. Największy atak od 2021 r.

Na niektórych zdjęciach i nagraniach kobiety są rozebrane, na innych — mają mocny makijaż, albo noszą ubrania mocno eksponujące ich ciała.

W celu kuszenia izraelskich żołnierzy miały powstać 22 różne profile.

„Podczas gdy władze karzą młode kobiety za domniemany brak skromności, jednocześnie wykorzystują Iranki, by wabić mężczyzn w mediach społecznościowych” - zauważa telewizja Iran International (z siedzibą w Londynie). Telewizja ta często informuje o działaniach Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Hamas w przeszłości stosował taktykę polegającą na podejmowaniu prób uwodzenia izraelskich żołnierzy przez kobiety w mediach społecznościowych

Członkowie Hamasu udawali młode kobiety w internecie

Informacje zdobyte przez Iranki od izraelskich żołnierzy mają być przekazywane Hamasowi.

„Jerusalem Post” zauważa, że Hamas w przeszłości stosował taktykę polegającą na podejmowaniu prób uwodzenia izraelskich żołnierzy przez kobiety w mediach społecznościowych. W 2022 roku izraelska armia ujawniła istnienie siatki członków Hamasu podających się za młode kobiety w mediach społecznościowych i uwodzących izraelskich żołnierzy.

Siatka Iranek, wyszkolonych przez Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej i kontaktujących się z izraelskimi żołnierzami, ma działać w Meszhedzie, mieście w północno-wschodnim Iranie.

Iranki kuszą izraelskich żołnierzy w sieci

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Aresztowano asystenta polityka AfD. Miał szpiegować dla Chin
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Polityka
Media informują o poważnej chorobie Kadyrowa. Przywódca Czeczenów odpowiada nagraniem z siłowni
Polityka
Opozycjoniści z hotelu w Moskwie. Czy zablokują wejście Mołdawii do UE?
Polityka
Sunak: Pierwsi migranci odlecą do Rwandy w lipcu. "Bez względu na wszystko"
Polityka
Iran i broń atomowa. Jest deklaracja władz w Teheranie