Czytaj więcej:

Na dzisiejszym posiedzeniu komisji, wniosek posłów PO nie był rozpatrywany. – Wniosek został wycofany przez przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO pana Sławomira Neumanna, czyli komisja przyjęła jedynie wniosek o wycofanie tej sprawy – mówi „Rzeczpospolitej” przewodniczący komisji i poseł PiS Włodzimierz Bernacki.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do komisji wpłynęły dwie inne skargi na Kukiza. Jedna w ubiegłym tygodniu  - dotyczy wpisu na Facebooku muzyka, który według wnioskodawców obraził lidera .Nowoczesnej Ryszarda Petru i jego rodzinę. We wpisie nawiązywał do artykułu Doroty Kani, który ukazał się w "Gazecie Polskiej": "Petru wychowany pod okiem GRU. Człowiek cienia". Szczegóły wniosku na razie pozostają nieznane.

Druga skarga dotyczy poniedziałkowego wpisu Kukiza, który został przez muzyka już usunięty, a dotyczył Joanny Grabarczyk z organizacji „HejtStop”. "Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy" – brzmiał wpis na Facebooku. 

We wtorek muzyk wyjaśnił w swoim stylu sytuację. „Usunąłem wczorajszy wpis, który ku mojemu zaskoczeniu oburzył niektóre nowoczesne środowiska. Nie było moją intencją urażenie uczuć pani Joanny Grabarczyk. Zakładałem, że jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych. Jeśli się pomyliłem, przepraszam” – ironizował na portalu społecznościowym Kukiz.

Z naszych informacji wynika, że w ciągu najbliższych dni na oficjalnej stronie Sejmu pojawi się oficjalny komunikat dotyczący wniosków złożonych przez .Nowoczesną.