Jan Strzeżek: Sławomir Mentzen wciska kit o dwóch samochodach, grillu i domu

(Sławomir) Mentzen dalej może nam wciskać kit o dwóch samochodach, grillu i domie dla każdego Polaka, ale fakty są takie, że będzie musiał realizować linię polityczną nakreśloną wspólnie z Januszem Korwin-Mikke i Grzegorzem Braunem - mówił Jan Strzeżek, lider stowarzyszenia Młoda Polska, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Publikacja: 19.07.2023 15:27

Strzeżek został zapytany o to, czy jego ruch polityczny - Młoda Polska - ma być konkurencją dla Konfederacji.

Jan Strzeżek o Konfederacji: Sławomir Mentzen będzie realizował linię uzgodnioną z Januszem Korwin-Mikkem

- Konfederacja próbuje nas przekonać, że jest partią tylko i wyłącznie prostych i niskich podatków. (Sławomir) Mentzen dalej może nam wciskać kit o dwóch samochodach, grillu i domu dla każdego Polaka, ale fakty są takie, że będzie musiał realizować linię polityczną nakreśloną wspólnie z Januszem Korwin-Mikkem i Grzegorzem Braunem. Konfederacja opiera swój program na słowach Mentzena, że każdy Polak będzie miał swój dom, dwa samochody, grilla i dwa razy w roku będzie jeździł na wakacje. My zadajemy pytanie, co zrobić, żeby rzeczywiście te mieszkania były tańsze, albo co zmienić, żeby każdego Polaka było stać na dom. Konfederacja zapowiada, że mieszkania będą o 30 proc. tańsze, ale jak już zapyta się ich jak to zrobią, to odpowiedzi nie ma - podkreślił polityk.

Tylko dobrze policzona i wiarygodna oferta przekona młodych Polaków, a nie bajka o dwóch samochodach, grillu i pięknym domu

Jan Strzeżek, lider stowarzyszenia Młoda Polska

Zdaniem lidera stowarzyszenia Młoda Polska, "Konfederacja opowiada o bajkowym świecie, w którym każdy chciałby żyć, ale problem jest taki, że za tym nie idą żadne realne propozycje".

Jan Strzeżek: Dla młodych ważne jest ile im zostanie w kieszeni

- Dobrze wiemy, że najpewniejszą konfiguracją na dalsze rządy PiS-u jest koalicja z Konfederacją. Wtedy marzenia o obniżce podatków, cen mieszkań i realizacji innych postulatów Konfederacji przepadną. Dojdzie do kolejnego wielkiego skoku na spółki Skarbu Państwa. Młodym ludziom trzeba zaprezentować konkretną i realną ofertę.  Dlatego proponujemy alternatywną, ale wiarygodną ofertę, która będzie dotykać istotnych dla nich części życia politycznego, np. mieszkań. Mieszkam w Warszawie i wiem ile tu kosztują mieszkania, i jak wielkie problemy ma młody człowiek, żeby pozwolić sobie na najem. Tylko dobrze policzona i wiarygodna oferta przekona młodych Polaków, a nie bajka o dwóch samochodach, grillu i pięknym domu - stwierdził były wicerzecznik Porozumienia.

Czytaj więcej

Czego chce Młoda Polska

- Dla młodych ludzi istotne jest to ile im zostanie w kieszeni - mniej patrzą na kwestie światopoglądowe. Ważna jest dla nich gospodarka i element wolności. Konfederacja trafiła w tę niszą i ją wypełniła, ale nie zmienia to faktu, że ich oferta jest nieautentyczna - dodał.

Strzeżek został zapytany o to, czy jego ruch polityczny - Młoda Polska - ma być konkurencją dla Konfederacji.

Jan Strzeżek o Konfederacji: Sławomir Mentzen będzie realizował linię uzgodnioną z Januszem Korwin-Mikkem

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Polityka
Zeznania dyrektora Funduszu Sprawiedliwości. „Nic się nie działo bez zgody Ziobry”
Polityka
Wybory władz w regionach. Zaskakująca sytuacja na Dolnym Śląsku, Małopolsce i na Mazowszu
Polityka
Przemysław Czarnek wykluczony z posiedzenia komisji. Nazwał jej obrady cyrkiem
Polityka
Marek Kozubal: Mobilizacja, jakby wróg był u naszych bram
Polityka
Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o zwiększeniu liczebności wojska na granicy z Białorusią