Posłanka odchodzi z Nowej Lewicy. "Niezwykle trudna dla mnie decyzja"

Wiceprzewodnicząca klubu Nowej Lewicy Karolina Pawliczak poinformowała, że odchodzi z Lewicy oraz klubu parlamentarnego Lewicy.

Publikacja: 07.06.2023 17:56

Posłanka Karolina Pawliczak odchodzi z Lewicy

Posłanka Karolina Pawliczak odchodzi z Lewicy

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

W środę posłanka Lewicy wydała oświadczenie w sprawie swojej przyszłości politycznej.

"Podjęłam dziś decyzję o rezygnacji z członkostwa w Lewicy oraz w Klubie Parlamentarnym Lewicy. Decyzja ta dojrzewała we mnie od dłuższego czasu, z powodu narastających rozbieżności programowych, o czym niejednokrotnie informowałam" - przekazała.

Czytaj więcej

Na Facebooku znów pojawi się profil Konfederacji

Dlaczego Karolina Pawliczak odchodzi z Nowej Lewicy?

Karolina Pawliczak zastrzegła, że nie zdecydowała się na ten krok wcześniej z szacunku dla wyborców, którzy oddali na nią swój głos. "Dziś, u progu kampanii wyborczej, podejmuję tę niezwykle trudną dla mnie decyzję w zgodzie z własnym sumieniem i uczciwie wobec wyborców" - oświadczyła.

"Jednocześnie stanowczo zaprzeczam pojawiającym się nieprawdziwym informacjom medialnym, uzasadniającym moją decyzję rozmowami na temat miejsc na liście wyborczej" - podkreśliła posłanka. Zapewniła, że potwierdził to przewodniczący struktur wojewódzkich, informując, iż decyzje w sprawie list będą dopiero podejmowane. "Wyborcy obdarzyli mnie wielokrotnie zaufaniem, doceniając moją pracę i zaangażowanie, bez względu na miejsce na liście" - oceniła Pawliczak.

Posłanka dziękuje politykom Lewicy za współpracę

Dotychczasowa wiceszefowa sejmowego klubu Lewicy zadeklarowała, że pozostanie "zwolenniczką budowania silnego bloku współpracy i porozumienia po stronie opozycji demokratycznej". "Nadal będę konsekwentnie pracować na rzecz umacniania demokratycznych wartości po tej stronie sceny politycznej, bo chcę tworzyć politykę rozsądną, poważną i odpowiedzialną za nasz kraj" - napisała.

W oświadczeniu Karolina Pawliczak podziękowała politykom Lewicy za wieloletnią współpracę i wsparcie, życząc im powodzenia w realizacji "najważniejszych celów".

Kim jest Karolina Pawliczak?

Karolina Pawliczak w latach 2014-2018 pełniła urząd wiceprezydent Kalisza, wcześniej była radną tego miasta. W wyborach do Sejmu w 2019 r. uzyskała mandat, zdobywając w okręgu nr 36 (Kalisz) 14 209 głosów. To jej pierwsza kadencja w parlamencie.

Polityka
Politycy Suwerennej Polski opłacali kampanie kartami kredytowymi Ministerstwa Sprawiedliwości
Polityka
Agnieszka Holland: Rasistowskie emocje zostały rozbudzone przez władzę, na którą głosowałam
Polityka
PiS publikuje spot, w którym atakuje politykę migracyjną rządu. Partia oskarżana o rasizm
Polityka
Niemiecki radiowóz przywiózł imigrantów do Polski. Wiceszef MSWiA: Niemcy przeprosili
Akcje Specjalne
Naszym celem jest osiągnięcie 9 GW mocy OZE do 2030 roku
Polityka
Barbara Nowacka: Szymon Hołownia już ma dowód, że Donald Tusk pomógł Trzeciej Drodze
Polityka
Kontrole na granicy z Niemcami? Poseł PSL kpi: Zbudujmy naokoło mur na wysokość 10 metrów