„Rzeczpospolita” jako pierwsza pisała o inicjatywie Campus Academy. To cykl spotkań i szkoleń w całej Polsce, który co kilka miesięcy odbywa się w różnych regionach i jest przedłużeniem Campus Polska Przyszłości.

W ten weekend Campus Academy odbywa się w Sosnowcu. Gościem specjalnym w sobotę rano jest przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Ma rano rozmawiać z młodymi ludźmi. Później gościem specjalnym Campus Academy będzie współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Po południu Tusk spotka się jeszcze z mieszkańcami Sosnowca w formule spotkania otwartego, doskonale znanego już z wcześniejszych wyjazdów lidera PO. 

To będą ostatnie akcenty długiego jak na kampanijne warunki, bo aż 10-dniowego objazdu Śląska w wykonaniu Donalda Tuska i polityków PO. Tusk miał w tym czasie kilkanaście spotkań i aktywności. Ogłosił też program wsparcia dla matek nazwany „babciowym” i zapowiedział, że w razie zwycięstwa PO nowe Ministerstwo Przemysłu zostanie ulokowane na Śląsku. W przyszłym tygodniu politycy PO zaczynają cykl spotkań na Opolszczyźnie, a później - w województwie kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej

Tusk zaproponował 1500 zł „babciowego”. PiS przekonuje, że już to wprowadził

To nie jedyny akcent polityczny w weekend. W sobotę rano planowana jest wspólna konferencja prasowa Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołowni. A w niedzielę konwencja nowego stowarzyszenia Młoda Polska Jana Strzeżka. PiS ma kontynuować swoje spotkania w “terenie” pod hasłem “Przyszłość to Polska”.