Posty na jego stronie na Facebooku i kanale na YouTube, które zostały zatytułowane "Wróciłem!", pokazują nagranie CNN ogłaszające wybór Trumpa na prezydenta po pokonaniu Hillary Clinton w 2016 roku. Następnie na ekranie pojawia się napisa "Trump 2024". 

"Przepraszam, że musieliście czekać" - mówi Trump na nagraniu.

YouTube przywrócił kanał Trumpa w piątek, a konta na Facebooku i Instagramie zostały przywrócone na początku roku. Jego konto na Twitterze zostało przywrócone w listopadzie przez nowego właściciela platformy Elona Muska, ale Trump jeszcze nie opublikował żadnego wpisu od tamtej pory.

Trump napędzał swoją kampanię prezydencką w 2016 roku dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych. 

"Starannie oceniliśmy dalsze ryzyko przemocy w świecie rzeczywistym, jednocześnie równoważąc szansę dla wyborców, aby mogli usłyszeć na równi krajowych kandydatów w okresie poprzedzającym wybory" - ogłosił YouTube, tłumacząc decyzję o odblokowaniu kanału Trumpa.

Czytaj więcej

Trump mówił o spotkaniu z Putinem. Kreml odniósł się do słów byłego prezydenta USA

Rzecznik kampanii Trumpa powiedział Fox News Digital w styczniu, że powrót na Facebooka "będzie ważnym narzędziem dla kampanii 2024, aby dotrzeć do wyborców".

Były prezydent założył własną platformę mediów społecznościowych o nazwie Truth Social pod koniec 2021 roku, gdzie komunikował się ze swoimi sympatykami.

YouTube zablokował Trumpa w 2021 roku za naruszenie swojej polityki dotyczącej podżegania do przemocy po tym, jak jego zwolennicy szturmowali Kapitol, gdy Kongres zatwierdzał zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich w 2020 roku.