Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 384

- Nie było jeszcze żadnych merytorycznych rozmów ani inicjatyw na temat ewentualnego spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem - powiedział we wtorek dziennikarzom rzecznik rosyjskiego przywódcy Dmitrij Pieskow.

Wcześniej Trump powiedział telewizji Fox News, że wysokość pomocy dla Ukrainy, jeśli wygra wybory prezydenckie w 2024 roku, będzie "w dużej mierze zależała" od wyniku spotkania z Putinem.

Donald Trump, który zdecydował się ubiegać o prezydenturę USA, mówił wcześniej, że ograniczenia pomocy dla Ukrainy będą zależały od jego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Trump przekonywał niedawno, że jeśli znów zwycięży w wyborach, tego samego dnia zadzwoni do Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego. 

Czytaj więcej

Trump, nadzieja Putina

- Powiem im: musimy się spotkać. Gwarantuję, że będę w stanie rozwiązać ten problem. Zawrzemy porozumienie w ciągu 24 godzin  - zapowiedział Trump na spotkaniu z wyborcami na Florydzie.

Rzecznik Putina zauważył, że komunikacja między Moskwą a Waszyngtonem była bardziej intensywna w czasie prezydentury Trumpa, choć nie bez problemów. - Zobaczymy, co będzie dalej - podsumował Pieskow.