Kaczyński był pytany o plany przesunięcia terminu wyborów samorządowych, które powinny odbyć się jesienią 2023 roku, a więc w czasie, gdy w Polsce odbędą się również wybory parlamentarne.

Wiceszef MSWiA mówił dzień wcześniej, że wybory samorządowe zostaną przełożone na kwiecień 2024 roku, co oznacza, że kadencja władz samorządowych zostanie przedłużona o ok. pół roku.

Czytaj więcej

Szefernaker: Wybory samorządowe odbędą się prawdopodobnie 7 lub 14 kwietnia

- Przesunięcie wyborów to techniczna konieczność, wskazana przez PKW. Taki projekt zostanie złożony. A termin - prawdopodobnie pół roku później, w kwietniu, ale to nie jest jeszcze postanowione. trwają rozmowy z prezydentem - mówił w czwartek prezes PiS.

Z kolei w kontekście reformy ordynacji wyborczej Kaczyński przyznał, że "reforma prawa wyborczego jest rozważana", ale "to sprawa raczej na po wyborach".

Czytaj więcej

Sondaż: Większość Polaków nie chce, by Jacek Kurski wracał do polityki

Kaczyński był też pytany o przyszłość byłego prezesa TVP, Jacka Kurskiego, który został na początku września odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Po odwołaniu Kurskiego pojawiły się pogłoski, że ma on wkrótce wejść do rządu.

- Decyzje w tej sprawie podejmuje kierownictwo rządu, kierownictwo partii, tak jest we wszystkich ustrojach demokratycznych. Te decyzje jeszcze są przed nami - stwierdził Kaczyński.