- Campus Polska Przyszłości jest po to żeby sprawdzić, jakiej Polski oczekują młodzi ludzie, tłumnie biorący w nim udział - mówił Sterczewski.

Dodał, że jest to też okazja dla młodych spotkania się z politykami, a dla polityków - okazja do zrozumienia, jakie potrzeby mają młodsze pokolenia.

Sterczewski przyznał, że po Campusie dostrzegł, jak wiele mądrości, zaangażowania i oczekiwań reprezentują młodzi ludzie, także w tej dziedzinie, którą on sam się zajmuje jako poseł - w transporcie publicznym.

- Idziemy do wyborów z poważnymi projektami transportowymi, żeby te oczekiwania spełnić - powiedział poseł.

Pytany o nieobecność Lewicy podczas campusowych spotkań, Sterczewski przyznał, że nie zna powodów tej nieobecności, ale dostrzegł obecność wielu młodych ludzi o poglądach lewicowych, więc była okazja, by lewicowe postulaty dostrzec.

W rozmowie poruszono także kwestię stosunku kandydatów PO w wyborach do aborcji.  Podczas Campusu Donald Tusk zdecydowanie oświadczył, że w programie PO jest projekt ustawy o legalności aborcji do 12, tygodnia i decyzja w tej kwestii ma należeć wyłącznie do kobiety. - Dla tych, którzy myślą inaczej, nie ma miejsca na listach wyborczych PO - powiedział Tusk.

- Być może to pytanie jest dla wielu polityków niewygodne, ale, jak powiedział przewodniczący Tusk - decyzja należy wyłącznie do kobiety - powiedział Sterczewski.

Dodał, że "strasznie się cieszy" z deklaracji Donalda Tuska, bo prawo kobiety do wyboru, czy chce, czy nie chce utrzymać ciąży, jest niepodważalne.