Reklama

Biden chce 3,7 mld dolarów na przygotowanie się na nowe warianty wirusa

Administracja Bidena chce, by Kongres przyznał jej dodatkowe 30 mld dolarów, które miałyby być przeznaczone na walkę z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Publikacja: 16.02.2022 09:48

Joe Biden

Joe Biden

Foto: PAP/EPA

arb

Dwie osoby, znające szczegóły planu w tym zakresie potwierdziły w rozmowie z AP jego szczegóły: administracja ma potrzebować 17,9 mld dolarów na szczepionki przeciw COVID-19 oraz leczenie zakażonych, 4,9 mld dolarów na testowanie pod kątem obecności koronawirusa, 3 mld dolarów na pokrycie kosztów leczenia nieubezpieczonych osób chorych na COVID-19 oraz 3,7 mld dolarów na przygotowanie się na nowe warianty koronawirusa SARS-CoV-2.

Tymczasem republikański senator, Roy Blunt z Missouri powiedział dziennikarzom, że rozmawiał z sekretarzem zdrowia Xavierem Becerrą i - według niego - "administracja będzie proponować przyznanie jej dodatkowych 30 mld dolarów".

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Polityka
Nota z Moskwy, która wszystko zmieniła. Dlaczego nie doszło do szczytu Trump-Putin w Budapeszcie?
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Polityka
Trwa paraliż administracji USA. J.D. Vance ostrzega przed świąteczną katastrofą
Polityka
W Iranie nie widać oznak erozji reżimu ajatollahów. Na razie
Polityka
Król Karol odbiera swemu bratu tytuł księcia i każe mu się wyprowadzić
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Polityka
Donald Trump nakazał Pentagonowi wznowienie testów broni atomowej
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama