Reklama

Hiszpanie przechwycili rosyjskie bombowce Tu-160

Dwa rosyjskie bombowce Tu-160 zostały przechwycone przez hiszpańskie lotnictwo i zmuszone do zawrócenia w okolicach wybrzeża niedaleko miasta Bilbao.

Publikacja: 07.10.2016 06:48

Hiszpanie przechwycili rosyjskie bombowce Tu-160

Foto: Wikimedia Commons

Hiszpania jest czwartym krajem NATO, który musiał poderwać swoje myśliwce dyżurne w związku z pojawieniem się rosyjskich bombowców Tu-160. Wcześniej zrobiły to Norwegia, Wielka Brytania i Francja. Po pojawieniu się w sąsiedztwie Hiszpanii bombowce zawróciły na północ. 

Do incydentu doszło 22 września, ale upubliczniono go dopiero w tym tygodniu w związku z raportem francuskiego Ministerstwa Obrony.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Spotkanie Putin-Trump. Małe szanse na pokój na Ukrainie
Polityka
Armia USA zmieniła poziom wody w rzece, bo J.D. Vance chciał pływać kajakiem?
Polityka
Co o Karolu Nawrockim pisze niemiecka prasa? „Głośny, nacjonalistyczny”
Polityka
Donald Trump planuje spotkanie z Władimirem Putinem. „Rosjanie wyrazili chęć”
Polityka
Polak nie będzie premierem Litwy. Socjaldemokraci wybrali Ingę Ruginienė
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama