"Sunday Times" powołuje się na dwóch członków rządu i wysokiego rangą urzędnika, którzy twierdzą, że rozmowy na temat wizyty Trumpa na Wyspach rozpoczną się wkrótce, a proponowany termin wizyty to czerwiec lub lipiec 2017 roku.

Wielka Brytania chce umocnić "specjalne stosunki" jakie łączą Londyn z Waszyngtonem, zwłaszcza po podjęciu przez Brytyjczyków decyzji o opuszczeniu UE, która wpłynie na pozycję tego kraju w świecie - pisze "Sunday Times".

Donald Trump już wcześniej zaprosił do USA premier Theresę May. Jak dotąd nie ustalono jednak terminu wizyty May w Stanach Zjednoczonych.

Trump spotkał się już natomiast z Nigelem Faragem - byłym liderem Brytyjskiej Partii Niepodległości - i był to pierwszy brytyjski polityk, z którym prezydent-elekt spotkał się po wyborach w USA.

W rozmowie z May Trump miał powiedzieć, że jego matka (z pochodzenia Szkotka) była "wielką fanką królowej Elżbiety II" i kazał przekazać swoje pozdrowienia królowej.