Prof. Zybertowicz powiedział w radiowej Jedynce, że opozycja protestem w Sejmie "szuka sposobu na zaistnienie". Dodał, że opozycja żyje w jakimś zamkniętym świecie. - W świecie wyobrażeń innych od tego, czym żyją miliony Polaków - powiedział doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

- Nie może się pogodzić z tym, że nie reprezentuje tych, którzy rządzą Polską, nie reprezentuje wiodących sił, które miały wpływ na strumienie finansowe, na proces legislacyjny i wymyśla rozmaite sytuacje, których wiele przypomina "gimbazę" - ocenił prof. Zybertowicz.

Dodał, że przy tej okazji przypomina się formuła Grzegorza Schetyny o byciu opozycją totalną. - Opozycja totalna nie ma żadnych zahamowań. Może z wrogami Polski wejść w sojusz - powiedział doradca prezydenta Dudy.

Zdaniem prof. Zybertowicza, opozycja przyjęła pewną linię, polegającą na tym, że nie może pozwolić, by po rozwiązaniu konfliktu o TK, zabrakło jej paliwa. - Za pomocą którego będzie ogniskować uwagę częściowo zdezorientowanej opinii publicznej, a częściowo grup interesu, które szukają pretekstów, żeby atakować polskie państwo - dodał prof. Zybertowicz.

Więcej w Jedynce.