Kaczyński mówiąc o konfliktach, do jakich dochodzi obecnie w szeregach Zjednoczonej Prawicy wskazuje, że "zwyciężają motywy często partykularne, a często - to jest mój domysł - po prostu osobiste".

- Natomiast chodzi o przyszłość naszego kraju - dodaje.

- Polska jest dzisiaj w sytuacji, która daje ogromne szanse. Te szanse można wykorzystać, ale warunkiem tego jest jedność - przekonuje prezes PiS.

Kaczyński ewentualne przejęcie władzy przez "opozycję, która jest" określa mianem "nieszczęścia dla Polski".

- Nie potrafili kompletnie rządzić i to jest bardzo łagodne określenie - przekonuje.

- Nie mają żadnego programu poza nienawiścią do PiS. Poza swego rodzaju wojną domową, którą w gruncie rzeczy zapowiadają i już w istocie prowadzą - dodaje.

Mówiąc o opozycji Kaczyński stwierdza, że jej politycy "proponują zdemolowanie Polski w imię ich interesów i interesów zewnętrznych".

- Te interesy to także narzucenie Polsce rewolucji obyczajowej niszczącej rodzinę, tradycję narodową, wszystko co stanowi o naszej tożsamości, ale niszczącą także zdrowy rozsądek - dodaje.

Kaczyński stwierdza też, że "rozbijaniem prawicy" jest dziś "także odmowa głosowania". - Bo myśmy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie - red.) się umówili na wspólne głosowania - podkreśla.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Następnie dodaje, że ten, kto "rozbija prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie i przeciw polskim wartościom".

- Trzeba się zjednoczyć, a kto tego nie rozumie, jest po prostu kimś kto szkodzi - podsumowuje.