Czy ktokolwiek z rządu zlecał realizację kampanii informacyjnej dotyczącej reformy sądownictwa Polskiej Fundacji Narodowej? - Kampania jest prowadzona przez Polską Fundację Narodową. Ona jest związana z planowaną, i przygotowywaną przez nasz obóz polityczny, reformą sądownictwa - mówił Bochenek. - Wszystko koordynuje PFN, mówię to z obserwacji, bo my oczywiście tej kampanii nie prowadzimy - dodał. 

- Przedstawiciele rządu wielokrotnie wyrażali oczekiwanie, aby rozpocząć merytoryczną dyskusję na temat reformy - mówił Bochenek. Dodał, że kampania nie jest na polecenie rządu, tylko w związku z jego oczekiwaniami. - Kampania jest odpowiedzią na oczekiwania nie tylko rządu, ale też społeczeństwa. Formalnie nie ma żadnego zlecenia, nie ma żadnego dokumentu - dodał. 

- Nie bardzo dużo, to były jednostkowe przypadki - mówił Bochenek, pytany o błędy na billboardach. - Kampania ma służyć szerokiej akcji informacyjnej, a także walczyć z dezinformacją. Pojawiały się zarzuty wobec PFN, że podejmuje działania, które nie do końca służą reformą. 

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda ma przedstawić własne projekty dotyczące reformy Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. - Wierzę, że prezydent przygotuje projekty ustaw, które będą odpowiadały na te oczekiwania społeczeństwa - mówił Bochenek. 

Wczoraj pojawiła się na informacja na portalu TVP Info, że prokuratura sprawdza powiązania prof. Michała Królikowskiego ze spółką paliwową, która dopuszczała się wyłudzeń podatku VAT. - Nie należałoby tego wiązać. Prof. Michał Królikowski jest doradcą prezydenta, ale prokuratorzy są niezależni i podejmują decyzje, gdy są do tego ustawowe przesłanki i widocznie zaszły takie okoliczności - komentował Bochenek. - Nie chciałbym wnikać szczegółowo w tę sprawę, bo nie znamy jej akt.