Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 38,6 proc. badanych przez IBRiS. Oznacza to wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem z sierpnia. Na drugim miejscu w sondażu uplasowała się Platforma Obywatelska. Po wzroście poparcia o pół punkty procentowego, na PO zagłosowałoby 20,1 badanych. Przewaga PiS nad Platformą wynosi 18,5 pkt. proc.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze cztery partie. W sondażu IBRiS na podium znalazło się ugrupowanie Kukiz'15, które może liczyć na 8,2 procent poparcia (wzrost o 0,2 pkt. proc.). Minimalnie niższe poparcie uzyskała w badaniu Nowoczesna - 8 procent (po spadku o 2,9 pkt. proc.).

Także Polskie Stronnictwo Ludowe (5,8 proc. poparcia, wzrost o 0,4 pkt. proc.) i Sojusz Lewicy Demokratycznej (5,8 proc. poparcia, wzrost o 1,3 pkt. proc.) mogłyby brać udział w podziale mandatów do Sejmu.

Poza parlamentem znalazłyby się: Razem (2,4 proc.), Wolność (1,4 proc.), Kongres Nowej Prawicy (0,5 proc.) oraz Prawica RP (0 proc.). Wszystkie te partie zanotowały spadek poparcia o co najmniej 1 punkt procentowy, za wyjątkiem Prawicy RP, której w kolejnym badaniu nie wskazał żaden z respondentów.

9,2 procent badanych przez IBRiS nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 61,8 proc. ankietowanych (51,7 proc. "zdecydowanie tak", 10,1 proc. "raczej tak"). Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną na reprezentatywnej grupie 1100 dorosłych Polaków.