Reklama

Sikorski: Skandalem jest to, że Macierewicz nie "siedzi"

- Skandalem nie jest to, że Macierewicz miał odebrany certyfikat, tylko to, że nie „siedzi”, a wręcz przeciwnie – został ministrem – powiedział Radosław Sikorski, były szef MON i MSZ, komentując konflikt na linii Andrzej Duda – Antoni Macierewicz i słowa tego pierwszego o „ubeckich metodach”, jakie PO miała stosować wobec obecnego ministra.

Aktualizacja: 27.11.2017 20:11 Publikacja: 27.11.2017 20:06

Sikorski: Skandalem jest to, że Macierewicz nie "siedzi"

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

qm

Sikorski podkreślił w TVN24, że kiedy on był ministrem spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL, to „za każdym razem, gdy prezydent żądał informacji, to u nas się grzały kopiarki, żeby tę informację natychmiast dostarczyć”. - To było nie do pomyślenia w sytuacji kohabitacji (prezydentem był Lech Kaczyński – przyp. red.), a co dopiero tu – zauważył.

Zdaniem byłego marszałka Sejmu prezydent Andrzej Duda już na samym początku rządów PiS mógł rozwiązać potencjalny konflikt. - Po pierwsze miał doskonałe podstawy, żeby Macierewicza nie powoływać. I tu już mógł postawić pewne warunki. To jest ewenement w NATO – mamy dwóch ministrów kluczowych – minister spraw zagranicznych i minister obrony – z prawomocnie odebranymi poświadczeniami bezpieczeństwa – mówił Sikorski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Kolejne kłopoty prawne posła Mateckiego. Wykorzystał wpływy, by pomóc prawicowej celebrytce?
Polityka
Rada Bezpieczeństwa Narodowego po wtargnięciu rosyjskich dronów niejawna
Polityka
Marian Banaś: wybór jednego z dwóch kandydatów na prezesa NIK, to wygrana PiS
Polityka
Władysław Kosiniak-Kamysz: Drony z Rosji celowo skierowane nad Polskę
Reklama
Reklama