Określany mianem "Nowego Ładu PiS" projekt partii rządzącej miał zostać zaprezentowany w marcu. Ogłoszenie planu zostało przełożone, oficjalnie - z powodu epidemii. "Rzeczpospolita" nieoficjalnie informowała, że składający się z dziesięciu głównych filarów projekt zostanie przedstawiony w kwietniu. Nowy Ład PiS ma obejmować m.in. przebudowę systemu podatkowego oraz reformę w organizacji służby zdrowia.

"Polski Nowy Ład to nasz plan na czas po pandemii, w którym przedstawione zostaną przede wszystkim zamierzenia i propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego" - informowało przed miesiącem Prawo i Sprawiedliwość.

Dowiedz się więcej: Co uruchomi Nowy Ład? PiS między młotem a kowadłem

Czy prezydent Andrzej Duda zna założenia projektu? - Tak, prezydent wielokrotnie spotykał się w ostatnim czasie z premierem Morawieckim. Rozmowy te dotyczyły Nowego Ładu. Prezydent był informowany - powiedział w radiowej Jedynce Andrzej Dera.

- Były tam wymiany poglądów i spotkania ekspertów, więc w tym procesie prezydent uczestniczy, jest informowany na bieżąco o założeniach, o planach premiera dotyczących Nowego Ładu - dodał.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta był pytany, czy Andrzej Duda zaakceptował Nowy Ład PiS.

- Wiem, że trwały rozmowy. Z tego co wiem, wszystko zmierzało ku temu, że jest akceptacja prezydenta jeżeli chodzi o Nowy Ład - odparł.

Minister nie chciał zdradzić szczegółów. - Z tego co wiem, w niedługim czasie (Nowy Ład PiS) zostanie ogłoszony przez premiera - przekazał.

Dopytywany o termin ogłoszenia projektu Andrzej Dera odpowiedział, by pytać premiera lub ludzi z jego otoczenia.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM