Reklama

Premier Belgii o wywiadzie Morawieckiego dla "FT": Polski premier igra z ogniem

Premier Belgii, Alexander De Croo, w czasie inauguracji zajęć Kolegium Europejskiego ostrzegł Polskę, by ta nie traktowała Unii Europejskiej tylko jako "bankomatu" nie szanując jednocześnie wartości takich jak demokracja czy praworządność.

Publikacja: 27.10.2021 12:54

Alexander De Croo

Alexander De Croo

Foto: AFP

arb

- Nie można chować do kieszeni pieniędzy, ale odrzucać wartości - mówił De Croo.

Odnosząc się do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który na łamach "Financial Times" deklarował, że jest zdeterminowany bronić Polski, gdyby Komisja Europejska "wypowiedziała jej III wojnę światową i odmówiła wypłaty środków unijnych", De Croo stwierdził, że polski premier "igra z ogniem prowadząc wojnę z europejskimi kolegami na użytek polityki wewnętrznej".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Polityka
Donald Tusk lubi niespodzianki. Izabela Leszczyna wciąż nie wie, czy pozostanie na stanowisku
Polityka
Czy wybory prezydenckie były ważne? Adam Bodnar: Moja rola w tej sprawie zakończyła się
Polityka
Schetyna: Wielka liczba ministrów i wiceministrów wynika z tego, co otrzymaliśmy od PiS
Polityka
Konfederacja „języczkiem u wagi”. Jakie koalicje po wyborach parlamentarnych wyobrażają sobie Polacy?
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Polityka
Sondaż: Wyborcy PSL i Polski 2050 częściej krytykują rząd niż opozycję
Reklama
Reklama