Najnowszy test broni rakietowej przeprowadzony przez Pjongjang miał miejsce tuż przed wystąpieniem ambasadora Korei Północnej na forum ONZ. Podkreślał on, iż nikt nie może pozbawić Korei Północnej prawa do samoobrony i testowania broni.

To kolejny test rakietowy przeprowadzony przez Koreę Północną we wrześniu. Wcześniej Pjongjang testował rakiety balistyczne i rakiety manewrujące.

USA w wydanym we wtorek oświadczeniu podkreśliły, że są świadome, iż Korea Północna przeprowadziła test broni rakietowej, który jednak nie stanowi natychmiastowego zagrożenia dla USA, ani ich sojuszników.

To kolejny test rakietowy przeprowadzony przez Koreę Północną we wrześniu. Wcześniej Pjongjang testował rakiety balistyczne i rakiety manewrujące

Japońskie media cytują z kolei resort obrony Japonii, który twierdzi, że wystrzelony pocisk mógł być rakietą balistyczną.

Prezydent Korei Południowej, Moon Jae-in, nakazał Radzie Bezpieczeństwa Narodowego przeanalizowanie jakie intencje mogły stać za najnowszym testem rakietowym przeprowadzonym przez Pjongjang. Do testu doszło niedługo po tym, jak siostra Kim Dzong Una, Kim Jo Dzong, nie wykluczyła podjęcia rozmów z Koreą Południową, których celem miałoby być formalne zawarcie traktatu pokojowego między Północą a Południem (oba kraje pozostają w stanie wojny od 1950 roku).

Czytaj więcej

Korea Północna wystrzeliła dwie niezidentyfikowane rakiety

Niedługo po wtorkowej próbie rakietowej ambasador Korei Północnej zabrał głos na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Kim Song mówił, że Północ ma prawo "rozwijać, testować i wytwarzać" systemy uzbrojenia.

Kim Song dodał, że jego państwo rozbudowuje potencjał obronny w celu samoobrony.