Amerykański prezydent przed kamerami przyjął trzecią dawkę szczepionki na COVID-19. Joe Biden mówił, że federalna Agencja Żywności i Leków (FDA) uznała, że dodatkowe dawki szczepionki Pfizer są bezpieczne i skuteczne.

Polityk dodał, że według FDA oraz Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), trzecią dawkę pół roku po przyjęciu drugiej powinny otrzymywać osoby po 65. roku życia, osoby cierpiące na choroby przewlekłe i pracownicy zawodów podwyższonego ryzyka, w tym medycy, nauczyciele czy sprzedawcy w sklepach spożywczych.

Biden o "pandemii niezaszczepionych"

- Dodatkowe dawki są ważne, ale najważniejsze jest zaszczepienie jak największej liczby osób - przekonywał prezydent USA.

Biden powiedział, że ponad 77 proc. pełnoletnich Amerykanów przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a ok. 23 proc. nie otrzymało żadnej. - Ta znacząca mniejszość powoduje ogromnie dużo szkód dla reszty kraju - ocenił.

Czytaj więcej

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski
Prezydent Białegostoku w szpitalu. "COVID-19 nie ominął także mnie"

Prezydent mówił o "pandemii niezaszczepionych" i tłumaczył, dlaczego wprowadza wymagania dotyczące szczepień "gdzie tylko może".

Kiedy powrót do normalności?

Amerykański przywódca został zapytany, ilu Amerykanów musi zostać zaszczepionych, by w kraju nastąpił powrót do normalności.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

Czytaj więcej

Trzecia dawka szczepionki na COVID-19. Jest rekomendacja CDC

- Myślę, że zdecydowana większość - jak w niektórych branżach i niektórych szkołach - 96, 97, 98 procent. Sądzę, że jesteśmy bardzo blisko. Ale nie jestem naukowcem - odparł.

Joe Biden dodał, że Stany Zjednoczone będą miały problem, jeśli jedna czwarta kraju pozostanie niezaszczepiona.