W ustępującej Dumie Jedna Rosja, tuż po wyborach, miała 343 parlamentarzystów. Jeśli wstępne wyniki wyborów się potwierdzą będzie to oznaczać, że partia, której jednym z założycieli był prezydent Władimir Putin (formalnie do niej nie należy), straciła w wyborach 27 mandatów.

Zgodnie z rosyjską ordynacją wyborczą 225 miejsc w Dumie obsadzanych jest w wyborach proporcjonalnych, a 225 miejsc w jednomandatowych okręgach wyborczych. W tegorocznych wyborach Jedna Rosja w tych pierwszych miała zdobyć 120 mandatów, a w tych drugich - 196.

Czytaj więcej

Jedna Rosja przed komunistami. Sondażowe wyniki wyborów w Rosji

Z danych podanych przez Centralną Komisję Wyborczą, po przeliczeniu 70,2 proc. głosów wynika, że Jedna Rosja zdobyła 48,46 proc. głosów oddanych na listy z kandydatami wybieranymi według ordynacji proporcjonalnej i 196 mandatów w jednomandatowych okręgach wyborczych.

300

Tyle wynosi w Dumie większość konstytucyjna

Do Dumy weszła też Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej, która zdobyła 20,29 proc. głosów, Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji, która zdobyła 7,69 proc. głosów, Sprawiedliwa Rosja z poparciem 7,43 proc. głosów oraz partia, która weszła do Dumy po raz pierwszy - Nowi Ludzie (centroprawicowe i liberalne ugrupowanie zdobyło 5,5 proc. głosów).

Wybory do Dumy odbywały się w dniach 17-19 października.