Reklama

Rosja: Rozpoczęły się wybory. Google i Apple usuwają aplikację Nawalnego

Google i Apple usunęły ze swoich sklepów aplikację Aleksieja Nawalnego, krytyka Kremla, po tym, jak Rosja oskarżyła amerykańskie firmy o mieszanie się w jej wewnętrzne sprawy.

Publikacja: 17.09.2021 09:03

Rosja: Rozpoczęły się wybory. Google i Apple usuwają aplikację Nawalnego

Foto: AFP

W piątek w Rosji rozpoczęły się trzydniowe wybory parlamentarne. Sondaże wskazują, że mimo spadku notowań, głosowanie wygra rządząca partia Jedna Rosja.

Sojusznicy Nawalnego, największego krajowego przeciwnika Władimira Putina, planowali wykorzystać aplikację mobilną do zorganizowania kampanii wyborczej, by pokrzyżować plany partii prezydenta. 

Aplikacja posiada funkcję "inteligentne głosowanie", odnoszącą się do zaproponowanej przez Nawalnego strategii głosowania w wyborach.

Czytaj więcej

Rosjanie wybierają nową Dumę. Komuniści najgroźniejszym rywalem partii Putina

Rosja zażądała w tym miesiącu, by Apple i Google usunęły aplikację ze swoich sklepów, mówiąc, że odmowa będzie traktowana jako ingerencja w jej wybory parlamentarne.

Reklama
Reklama

W czwartek Rosja poinformowała, że podjęto oficjalne kroki wobec szefów obu firm. czytaj więcej

Iwan Żdanow, sojusznik Nawalnego przebywający za granicą, powiedział w piątek, że usunięcie aplikacji jest równoznaczne z cenzurą polityczną.

Polityka
„Nagła zmiana stanowiska” Donalda Trumpa ws. śmierci Alexa Prettiego i Renee Good
Polityka
Zanim padły śmiertelne strzały w Minneapolis. Jak doszło do kryzysu w Minnesocie?
Polityka
Czystka generałów w Chinach. Czy to przygotowanie do inwazji na Tajwan?
Polityka
Amerykański papież krytykuje, amerykański prezydent nie reaguje. Donald Trump i jego katolicy
Polityka
Viktor Orbán nasila antyukraińską kampanię. Ambasador wezwany do MSZ
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama