Przemysław Czarnek jest drugim (po Jarosławie Kaczyńskim) najgorzej ocenianym członkiem rządu. W sondażu, przeprowadzonym przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej” na początku września, zebrał aż 49 proc. ocen negatywnych. Jego pracę dobrze oceniło tylko 20 proc. ankietowanych.

Czytaj więcej

Pracę premiera Morawieckiego (z lewej) dobrze ocenia 42 proc. ankietowanych. To najwyższa ocena w ca
Sondaż: Polacy bardzo krytycznie o rządzie. Kaczyński i Czarnek z najgorszymi ocenami

W innym badaniu, przeprowadzonym przez SW Research, zapytaliśmy jak zdaniem Polaków zmienia się szkoła pod rządami ministra Czarnka. 57 proc. respondentów uznało, że zmienia się ona na gorsze. Zdaniem 13,2 proc. ankietowanych minister Czarnek zmienia szkołę na lepsze.

Czytaj więcej

Przemysław Czarnek, minister nauki i edukacji
Sondaż: Ponad połowa Polaków uważa, że Czarnek zmienia szkołę na gorsze

W rozmowie z Radiem Wrocław Mirosława Stachowiak-Różecka, przewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, pytana o wyniki sondażu IBRiS stwierdziła, że „warto popracować na tym, żeby zwracać uwagę nad czym resort pracuje”. - Zaczęliśmy rozmowę o podwyżkach dla nauczycieli. Teraz w trakcie obrad Sejmu będzie np. pakiet wolności akademickiej, bardzo ważny, oczekiwany przez środowisko uczelni wyższych projekt. Patrząc na te dwie sprawy, to trudno mi znaleźć powód dla którego nie ma poparcia, czy robi to złe wrażenie wśród Polaków - powiedziała posłanka PiS.

- Trzeba pamiętać, że sondaże, wizerunek, polityka to jedno, ja prosiłabym i zwracała uwagę, żeby jednak oceniać przede wszystkim merytoryczną pracę, efekty, konkretne działania, a te w resorcie idą w naprawdę bardzo dobrym kierunku - zapewniała Stachowiak-Różecka, dodając jednocześnie, że „świetnie się rozumie” z ministrem Czarnkiem. - Mogę powiedzieć, że świetnie się uzupełniamy - zadeklarowała.

65.7 proc.

Tyle osób w wieku do 24 lat uważa, że w wyniku reform Czarnka szkoła zmienia się na gorsze

Posłanka PiS nie chciała odpowiedzieć na pytanie „ile właściwie powinni zarabiać nauczyciele”, oceniając, że zostało one „źle postawione”. - Tak samo możemy zapytać ile powinna zarabiać pielęgniarka, ile powinien zarabiać listonosz. Oczywiście, że wszyscy powinni zarabiać jak najlepiej, jak najwięcej i żyć w jak największym komforcie. Oczywiście to wszystko trzeba mierzyć możliwościami jakie mamy - mówiła.

- My przez wiele ostatnich lat konsekwentnie te wynagrodzenia dla nauczycieli podwyższaliśmy i rozumiemy, że to nie jest kwestia zakończona i rzeczywiście nauczyciel w Polsce powinien zarabiać jeszcze więcej - zaznaczyła jednak Mirosława Stachowiak-Różecka.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ