Prawo i Sprawiedliwość z koalicjantami uzyskało poparcie 30 proc. ankietowanych. To o 1 pkt. proc. więcej, niż w poprzednim badaniu tej sondażowni, przeprowadzonym przed dwoma miesiącami.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, wskazana przez 24 proc. respondentów. Jej poparcie od lipca się nie zmieniło. Sondażowe podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, popierana we wrześniu przez 14 proc. badanych (o 1 pkt. proc. mniej, niż dwa miesiące temu).

W podziale mandatów w Sejmie uczestniczyłyby jeszcze dwa ugrupowania - Konfederacja (poparcie 8 proc., wzrost o 1 pkt. proc.) oraz Lewica (poparcie 5 proc., spadek o 2 pkt. proc.).

Poza Sejmem znalazłyby się Koalicja Polska - PSL (3 proc. poparcia, bez zmian w porównaniu do lipca) oraz Kukiz'15 (1 proc., bez zmian). Porozumienie Jarosława Gowina uzyskało zerowe poparcie.

15 procent ankietowanych wybrało opcję „Nie wiem / trudno powiedzieć / odmowa odpowiedzi”. To o 2 pkt. proc. więcej niż w lipcu.

Kantar przeprowadził sondaż telefoniczny w dniach 9-11 września 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 dorosłych mieszkańców Polski.