W związku z ostatnimi wypowiedziami członków Prawa i Sprawiedliwości, politycy opozycji ponownie ostrzegają o możliwym polexicie. 

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu wicemarszałek Sejmu z PiS Ryszard Terlecki powiedział, że w Polsce "powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii". -  Ale żeby ta Unia była dla nas do przyjęcia - dodał.

Powiedział również, że jeśli sytuacja rozwinie się tak, jak się na to zanosi, "to musimy szukać drastycznych rozwiązań".

Czytaj więcej

Ryszard Terlecki z PiS musiał się tłumaczyć po swojej antyunijnej wypowiedzi
Forum Ekonomiczne w Karpaczu z polexitem w tle

O "brukselskim okupancie" mówił poseł Marek Suski. - Polska nielegalna walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają doprowadzić Polskę do porządku, rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków - mówił w Radomiu.

O przyszłości Polski w Unii Europejskiej zapytano w sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.  81 procent badanych uważa, że Polska powinna pozostać w Unii Europejskiej.

Innego zdania było 7 proc. respondentów. 12 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie ma w tej kwestii zdania.