Minister Przemysław Czarnek uważa, że decyzja marszałek Sejmu Elżbiety Witek o reasumpcji głosowania nie była złamaniem prawa. 

- Doszło do uchybień natury formalnej, bo pani marszałek przyznała sobie prawo do decydowania o tym, do kiedy będzie odroczenie, mimo że wnioski o odroczenie zawierały dwie różne, ale sprecyzowane daty. Gdyby nie ten błąd, to nie byłoby całej sprawy i reasumpcji - powiedział.

- Nie może być tak, że prawnik konstytucjonalista, bazując na tych samych przepisach prawa i analogicznym stanie faktycznym, inaczej interpretuje te same przepisy. Czyżby ci konstytucjonaliści uzależniali treść opinii od osoby zlecającej opinię? To byłoby niegodne prawnika - dodał.

Polityk PiS przekonuje, że przyjęta przez Sejm ustawa nie jest wymierzona w TVN. - Od początku byłem przekonany, że te przepisy nie spowodują, że TVN24 przestanie nadawać. Intencją moją oraz moich koleżanek i kolegów nie było zablokowanie TVN24. Nadawanie tej ustawie nazwy "lex TVN" jest wyłącznie zabiegiem propagandowym stacji, która dokładnie wie, że będzie nadal nadawała - mówił.

Minister mówił również o tzw. uchwałach anty LGBT. - Jeżeli samorządy nie otrzymają środków przez to, że radni wypowiadając się w imieniu swoich wyborców bronią rodziny jako fundamentu społeczeństwa, a przy tym podejmują stanowisko, które nawet nie jest źródłem prawa, to znaczy, że Unia Europejska upada z wielkim hukiem. To byłby jaskrawy brak poszanowania dla demokracji. Te stanowiska mają na celu jedynie bronić rodzinę - komentował.

- Nie ma tam słowa o "strefach wolnych od LGBT". To spirala nakręcona przez Bartosza Staszewskiego i jemu podobnych Śmiszków oraz Biedroniów. To pokazuje, że u niektórych lewackich urzędników z UE nie ma chęci na zapoznanie się z treścią tych stanowisk. Powtarzam, nie ma tam nic o strefach wolnych od osób LGBT. A z drugiej strony – skoro stanowiska te nie mają mocy prawnej, to jakim cudem mogłyby zagrażać osobom LGBT, nawet gdyby tam była, choć nie ma o nich mowy? - pytał minister.

Minister mówił również o sytuacji na granicy z Białorusią. - Czy pan redaktor wpuściłby każdego, kto puka do pańskich drzwi, mając wewnątrz dzieci, bez względu na to, kim on jest i z czym przychodzi? Mamy obowiązek przyjmować uchodźców i robimy to. W samym województwie lubelskim rocznie przyjmujemy 2 tys. uchodźców ze Wschodu. Tylko robimy to w sposób systemowy, z zapewnieniem bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom Polski, jak i uchodźcom. Kilka lat temu Niemcy i inne kraje Europy popełniły błąd i teraz tego bardzo żałują - ocenił.

- Zgadzając się na brudną grę Łukaszenki, zgadzalibyśmy się na współczesny handel ludźmi i przemyt ludzi, potęgując cierpienia uchodźców. Tak zrobiono kilka lat temu, a ci, co na to pozwolili i do tego nawoływali, pośrednio winni są śmierci tysięcy ludzi na Morzu Śródziemnym, ofiar handlu i wyzysku dokonywanego przez mafie - dodał.

Więcej: Onet.pl