Na urzędującego prezydenta Krakowa swój głos zadeklarowało 38,2 proc. badanych przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia. Posłankę Prawa i Sprawiedliwości poparło 37,4 proc. ankietowanych.

Ta dwójka kandydatów zdecydowanie zdystansowała resztę stawki. Na trzecim miejscu znalazł się Łukasz Gibała, kandydat niezależny i lider Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa. Byłego posła PO i Ruchu Palikota poparło 17,6 proc. badanych. Pozostali kandydaci nie mają co myśleć nawet o takim wyniku. Kandydat partii Wolność Konrad Berkowicz uzyskał poparcie 3,2 proc. badanych, Jolanta Gajęcka z Kukiz'15 - 1,8 proc., Daria Gosek-Popiołek z partii razem - 1 proc. a Grzegorz Gorczyca, wystawiony przez komitet Nasz Kraków - 0,8 proc.

 

- Jak widać, różnice są wciąż delikatne i wahają się w granicach błędu statystycznego. To daje mi dodatkową motywację i energię do dalszej, ciężkiej pracy - skomentowała w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Małgorzata Wassermann.

Badanie przeprowadził Ośrodek Badawczy Dobra Opinia na zlecenie "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" w dniach 4-5 września 2018 r. na reprezentatywnej kwotowo próbie 500 dorosłych mieszkańców Krakowa metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza.