Reklama

Wróblewski proponuje „swoistą decentralizację” urzędu RPO

- Chciałbym, aby powstały nowe oddziały zamiejscowe Rzecznika. Widzę je w trzech dużych częściach kraju: części północno-wschodniej, południowo-wschodniej i północno-zachodniej - powiedział Bartłomiej Wróblewski z PiS, którego w czwartek Sejm wybrał na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Aktualizacja: 20.04.2021 16:17 Publikacja: 20.04.2021 16:07

Wróblewski proponuje „swoistą decentralizację” urzędu RPO

Foto: fot. Kancelaria Sejmu

qm

15 kwietnia Sejm poparł większością głosów Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego wybór musi teraz zaakceptować jeszcze Senat. W sejmowym głosowaniu przepadli kandydaci zgłoszeni przez opozycję - Piotr Ikonowicz i Sławomir Patyra.

We wtorek w rozmowie z portalem tysol.pl Wróblewski podkreślił, że „większość w Senacie ma opozycja, ale jest to większość bardzo niewielka”. - Dlatego moim zadaniem jest przekonywanie - tak jak przekonywałem w Sejmie, tak będę przekonywał w Senacie - środowisk politycznych, ale także poszczególnych senatorów, by rozważyli moje argumenty w tej sprawie - zapowiadał.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Krzysztof Bosak: Dowódcy polskiej armii rzadko dowodzą
Polityka
Eastern Sentry i wojska NATO w Polsce. Prezydent Karol Nawrocki podjął decyzję
Polityka
Sondaż: Czy Polacy chcą odejścia Szymona Hołowni z funkcji marszałka Sejmu?
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Andrzej Duda: Rosja przetestowała Polskę
Reklama
Reklama