Jakubiak zapewnił, że nie zamierza rezygnować z członkostwa w Kukiz'15. - Zaskoczony jestem - mówił o pytanie o ewentualne odejście z tej formacji. - Ja jestem współtwórcą tego klubu, nie wydaje mi się żeby była potrzeba opuszczenia klubu - przypomniał.

Poseł Kukiz'15 jednocześnie wyraził zaniepokojenie tym, że klub Kukiz'15, który początkowo liczył 42 posłów obecnie liczy 28 parlamentarzystów. - Tworzyliśmy pewnego rodzaju mały Sejm, spierały się racje, były dyskusje, a teraz ja to nazywam wegetacją. Mnie to martwi - podkreślił. 

 

Jakubiak przyznał jednocześnie, że "źle jest, iż o tym mówi", ale - jak dodał - "jego zdaniem jest granica, której przekraczać nie można".

Pytany o atak Pawła Kukiza, który na Twitterze w piątek pisał mu, że może pójść za Jakubem Kuleszą, który opuścił partię, skoro żałuje rozstania z nim, Jakubiak odparł: - Kukiz przeprosił, przyjmuję przeprosiny.

- Jestem poważnym człowiekiem, nie po to poszedłem do polityki, by bawić się w lubię, nie lubię, kocham, nie kocham. Czuję na sobie brzemię odpowiedzialności za kilkaset tysięcy ludzi, którzy patrzą się co teraz zrobicie - podkreślił poseł Kukiz'15.

Na zadane wprost pytanie, czy Paweł Kukiz ma problem z alkoholem Jakubiak odparł: - Ja tego powiedzieć, ani potwierdzić nie mogę. Nie jestem aż tak blisko Pawła.

Dopytywany podkreślił, że choć nie wie o takich problemach, to jednak - jak mówił - "z takimi problemami ludzie żyją, takie rzeczy się leczy".

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

- Mam bardzo szeroki poziom tolerancji dla Pawła. Ale jest gdzieś punkt wrotny, ten punkt nadchodzi - dodał Jakubiak. W jednej z kolejnych wypowiedzi Jakubiak stwierdził, że "punkt graniczny nastąpił".

Jakubiak zapewnił jednocześnie, że nie przejdzie do PiS, ani do Wolności. - Wszedłem do Sejmu na plecach idei Kukiz'15 - przypomniał.