"Ślubuję uroczyście jako poseł Rzeczypospolitej Polskiej rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec narodu, strzec suwerenności ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać porządku prawnego Rzeczpospolitej Polskiej" - tej treści przyrzeczenie złożyła trójka nowych posłów Prawa i Sprawiedliwości, dwie posłanki Platformy Obywatelskiej i parlamentarzysta wybrany z listy Kukiz'15.

Mandat po Rafale Trzaskowskim, który został prezydentem stolicy, objęła Jagna Marczułajtis-Walczak, była snowboardzistka, która w znajdowała się już w Sejmie poprzedniej kadencji.

Mandat Wojciecha Bakuna (Kukiz'15), nowego prezydent Przemyśla, objął Robert Majka. Lider ruchu Paweł Kukiz zapowiedział, że jeżeli Majka wejdzie do Sejmu, "to nie zostanie posłem Kukiz’15". Jak dodał, wynika to z faktu, że Majka jest współpracownikiem Kornela Morawieckiego, który już wcześniej pożegnał się z klubem Kukiz’15, zakładając koło Wolnych i Solidarnych.

Wybranego na funkcję burmistrza Namysłowa (Opolskie) posła PiS Bartłomieja Stawiarskiego zastąpił Kamil Bortniczuk. Miejsce w Sejmie po pośle PO Wojciechu Wilku, który został wybrany burmistrzem Kraśnika w województwie lubelskim, przypadło Magdalenie Marek.

Miejsce w ławach sejmowych po wybranym na burmistrza Myślenic pośle PiS Jarosławie Szlachetce zajmie Sławomir Hajos. Jego kolegę partyjnego Grzegorza Wojciechowskiego, który został wybrany do Sejmiku Województwa Łódzkiego zastąpi Grzegorz Lorek.

Mandat radnego w wyborach samorządowych zdobył też poseł PSL-UED Stanisław Huskowski, który został wybrany do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wygasił jego mandat - informuje Onet. Poseł do Sejmu startował z listy PO.