Lewica negocjuje z PiS

Punktualnie o godz. 9 we wtorek w Sejmie odbędzie się spotkanie przedstawicieli Klubu Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy.

Aktualizacja: 26.04.2021 21:34 Publikacja: 26.04.2021 19:13

Lewica negocjuje z PiS

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Taką informację przekazał mediom europoseł Wiosny Robert Biedroń. Wcześniej trzech liderów koalicyjnego Klubu Lewicy ogłosiło swoje postulaty związane z KPO i zwróciło się do rządu o rozmowę i spotkanie. Lewica przedstawiła sześć głównych postulatów, które miałyby znaleźć odzwierciedlenie w planie.

Chodzi przede wszystkim o zarezerwowanie w Funduszu Odbudowy 30 proc. środków dla samorządów, przeznaczenie 400 mln euro dla zagrożonych przez epidemię branż (m.in. turystycznej), zbudowanie 75 tys. tanich mieszkań na wynajem, przekazanie 1 mld euro na szpitale powiatowe. Oprócz tego Lewica domaga się realizacji dwóch postulatów systemowych: przygotowania szczegółowego planu wydatków i powołania komitetu monitorującego wydawanie środków.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Polityka
Wieloletni współpracownik „Rzeczpospolitej” otrzymał najwyższe odznaczenie państwowe
Polityka
Wybory do Sejmu, jeśli rządzący przegrają wybory prezydenckie? Znamy zdanie Polaków
Polityka
Będzie nowe święto państwowe. Na pamiątkę krwawej niedzieli na Wołyniu
Polityka
Doradca Andrzeja Dudy pojawił się na wiecu Sławomira Mentzena
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Polityka
Nawrocki u Trumpa. Czy to zmieni kampanię prezydencką?
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne