W Sejmie odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubu Lewicy. Tematem rozmów była kwestia uwag Lewicy do Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

- Rząd zgodził się na wszystkie warunki. Negocjowaliśmy wysokości kwot, były rozmowy co do kwestii szczegółowych, ale generalnie te sześć punktów zostało utrzymane. To wielki sukces tych ludzi, którzy czekają na to, by politycy nareszcie zaczęli się zajmować ich problemami - mówił po spotkaniu europoseł Robert Biedroń.

Dowiedz się więcej:
Lewica po rozmowach z rządem: Zgodzono się na nasze warunki

Spotkanie skomentowali też przedstawiciele PiS. Rzeczniczka partii Anita Czerwińska powiedziała, że dyskusja była merytoryczna i przebiegała "w duchu odpowiedzialności za państwo".

- Rozmawialiśmy o kluczowych sprawach, zarówno dla nas, jak i dla Lewicy - oświadczył szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.

- Rozmawialiśmy o kwestii funduszy przeznaczonych na służbę zdrowia, na szpitale powiatowe przede wszystkim; rozmawialiśmy o problemie mieszkań; rozmawialiśmy o pomocy dla przedsiębiorców, szczególnie dla sektora, który jest bardzo dotknięty skutkami pandemii, czyli turystyce, gastronomii - mówił.

Terlecki poinformował, że szczegóły przedstawi w południe szef rządu.

- To są trudne rozmowy, bo z obu stron padają poważne argumenty, ale znaleźliśmy możliwość dogadania się w kwestiach kluczowych - powiedział szef klubu PiS.

- Gdy prowadziliśmy te rozmowy, które były bardzo konkretne, sporo czasu trwały (...), w tym samym czasie Platforma urządzała awanturę pod drzwiami sali. To świadczy o tym, jaką mamy sytuację w opozycji, ale cieszymy się, że jest ugrupowanie, które poważnie podchodzi do problemu, który wydaje się być w najbliższym czasie najważniejszy dla Polski - stwierdził Ryszard Terlecki.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM