Reklama
Rozwiń

CBA bada wyjazdowe posiedzenie kierownictwa resortu zdrowia

Centralne Biuro Antykorupcyjne skontroluje kulisy narady kierownictwa Ministerstwa Zdrowia w hotelu należącym właścicieli koncernu farmaceutycznego - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Publikacja: 20.12.2018 08:17

CBA bada wyjazdowe posiedzenie kierownictwa resortu zdrowia

Foto: materiały CBA

Wczoraj „GW” napisała, że kierownictwo resortu spędziła weekend w hotelu W Serocku, który należy do właścicieli Adamedu. A której leki dopiero co wpisali na listę refundacyjną. Zdaniem „GW” w nowym projekcie MZ listy refundacyjnej wpisano 14 leków Adamedu.

„Spotkanie miało charakter merytoryczny, składało się z prezentacji i dyskusji dotyczących bieżących prac resortu oraz instytucji mu podległych (...). Podczas dokonywania wyboru nie brano pod uwagę, kto jest właścicielem hotelu” – tłumaczył gazecie rzecznik ministerstwa. Koszt to prawie 29 tys. zł. Rzecznik zapewniał, że "wybór tego miejsca nie miał żadnego związku z listą, a resort zapłacił za usługę po cenach rynkowych”.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Migranci w centrum politycznej gry. Realny problem, czy wygodny pretekst?
Polityka
Przemytników wystraszyły kontrole na granicach?
Polityka
Szymon Hołownia zabrał głos w sprawie spotkania z PiS. Czego dotyczyła rozmowa?
Polityka
Łukasz Pawłowski: Bez zmiany premiera notowania koalicji będą coraz gorsze. Zakończy się to rządem mniejszościowym
Polityka
Polska 2050 zawiesiła Tomasza Zimocha. Wcześniej komentował spotkanie Hołowni z Kaczyńskim