Dziś, w Dniu Flagi RP i w przeddzień Święta Konstytucji 3 maja były prezydent złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza wraz z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, posłami i senatorami PSL oraz konserwatystami z Platformy Obywatelskiej.

Wśród zaproszonych przez Bronisława Komorowskiego polityków ma być m.in. Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu. W rozmowie z Polsat News potwierdził, że otrzymał on takie zaproszenie.

Jak informował Super Express Bronisław Komorowski zamierza, właśnie dziś zainicjować nowy, konserwatywny ruch polityczny wraz z politykami PSL oraz konserwatystami z PO.

O godz. 16 były prezydent przejdzie sprzed gmachu warszawskiej Zachęty pod Grób Nieznanego Żołnierza, by złożyć tam kwiaty.

- Dostałem zaproszenie. W niedzielę wraz z m.in. prezydentem Komorowskim, prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz konserwatywnymi posłami takimi jak Kazimierz Michał Ujazdowski złożymy kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza - powiedział poseł Zgorzelski, w Polsat News.

Dodał, że w ten sposób ma rozpocząć się dyskusja o „wypełnieniu treścią centrum sceny politycznej". - Będziemy rozmawiać bardzo długo. Spotkamy się wśród osób, którym bliskie są wartości chadeckie, wspólnota, patriotyzm niewykluczający Unii Europejskiej, a także szacunek dla chrześcijańskiej tradycji - wymienił polityk PSL. Dodał też, konserwatywne centrum jest potrzebne Polsce.

– To bardzo dobra inicjatywa prezydenta Bronisława Komorowskiego, bo uruchamiająca rozmowy podobnie myślący ludzi z centrum i centro-prawicy po stronie opozycyjnej – powiedział „Super Expressowi" jeden z polityków zaangażowanych w rozmowy nad nową inicjatywą polityczną.

W lutym w jednym z wywiadów były prezydent przyznał, że patrzy z pewnym niepokojem na to, że PO nie zdobyła się do tej pory na odważniejszą próbę odbudowania skrzydła umiarkowanie konserwatywnego.

-Tylko takie skrzydło jest w stanie odzyskać część wyborców od obozu dzisiejszej władzy - stwierdził Bronisław Komorowski.

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły

Bronisław Komorowski był prezydentem w latach 2010-2015. Po zakończeniu kadencji założył Instytutu swojego imienia. Instytut zainaugurował działalność 15 stycznia 2016 roku.

Jego celem jest m.in. wspieranie aktywnego uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej i NATO oraz propagowanie współpracy międzynarodowej, działań na rzecz wzmacniania konkurencyjności gospodarczej, przedsiębiorczości i innowacyjności w Polsce i w Unii Europejskiej czy polityki rodzinnej, kultury, sztuki i edukacji.