Reklama
Rozwiń

O prezesie, który chciał budować wieżowce

PiS powinien wyjaśnić, dlaczego szef partii rządzącej zajmuje się deweloperką i inwestycją wartą ponad miliard złotych oraz kto miał na niej zarobić.

Publikacja: 29.01.2019 18:08

O prezesie, który chciał budować wieżowce

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Sensacja zapowiadana przez cały poniedziałek nie wywróciła sceny politycznej, raczej wprawiła ją w drgawki. Publikacja „Gazety Wyborczej", oparta na stenogramach rozmów podsłuchanych w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej, to kolejna bardzo nieprzyjemna wizyta społeczeństwa za kulisami polityki. Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński rozmawia ze spowinowaconym ze sobą deweloperem o tym, że wobec braku szans na zwycięstwo wyborcze w stolicy musi się wycofać z planowanej inwestycji – bliźniaczych wieżowców Srebrna Tower, o wartości 1,3 mld. zł. Wszystkie dotychczasowe plany – kredyt z Pekao SA, siedziba dla Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, 30 procent wpływów z czynszów dla związanej z PiS Spółki Srebrna – biorą w łeb, ponieważ Patryk Jaki nie wygra w stolicy.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka
Hermeliński o wyborach: Co do zasady, wszystkie głosy powinny zostać ponownie przeliczone
Polityka
Odzyskane dzieła sztuki tylko dla państwa. Co z interesem spadkobierców?
Polityka
Jacek Nizinkiewicz: Karol Nawrocki nie będzie pacynką
Polityka
Polska jest „zalewana” nielegalnymi imigrantami z Niemiec? Donald Tusk: Nieprawda
Polityka
Sondaż: Wiemy, jak Polacy oceniają wybór Adama Szłapki na rzecznika rządu
Polityka
Adam Szłapka: Polska za rządów Donalda Tuska nie wyśle żołnierzy do walki na Ukrainie