Jedynką jest tu europoseł PSL Jarosław Kalinowski. Koalicja będzie kontynuować temat "100 miliardów z UE więcej", który od tygodnia jest dominującym w przesłaniu KE.

Sztabowcy Koalicji, z którymi rozmawialiśmy, są przekonani, że temat rolnictwa - dzięki obecność w KE PSL - jest dla opozycji korzystny. Europoseł PSL Czesław Siekierski jest szefem komisji ds. rolnictwa w PE. - PiS nie ma żadnych sukcesów na tym polu. Nie chodzi tylko o ASF. Niedawne rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z komisarzem Philem Hoganem zakończyły się niczym - przekonuje nas jeden ze sztabowców.

Rolnictwo ma być drugim po zdrowiu istotnym elementem kampanii KE w jej ostatnich tygodniach. Trzecim będą sprawy rynku pracy. Koalicja szykuje też marsz 18 maja, który ma być pokazem jedności i mobilizacji opozycji. Poza liderami i członkami partii uczestniczących w KE wezmą w nim udział miedzy prezydenci miast z opozycji. Zapowiedzieli to na wspólnej konferencji prasowej w piątek.

PiS planuje konwencję w sobotę w Bydgoszczy. Szef sztabu partii Jarosława Kaczyńskiego Tomasz Poręba już kilka dni temu na antenie Polsat News zapowiadał, że przesłanie PiS "będzie ciekawe".