– Jeśli będą oficjalne podróże zagraniczne, to oczywiście będę latać samolotem. Po kraju będę poruszać się głównie samochodem. Zrezygnuję z lotów samolotem rządowym, ograniczę podróże samolotami rejsowymi – powiedziała Elżbieta Witek cytowana przez wp.pl.

Nowa marszałek Sejmu zapowiedziała również, że będzie organizowała la konferencje prasowe przed posiedzeniami Sejmu. Podobne spotkania z dziennikarzami organizuje marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Z takiej możliwości nie korzystał były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Dziennikarze zapytali również Witek o kotarę, która odgradza marszałka od mediów. - Można zdjąć kotarę. Oczywiście, że można. Chciałam ją odsłonić, ale tam w tej chwili jest remont i dlatego ze względu na kurz panowie robotnicy mówią, że niech to będzie jeszcze zamknięte. Ale tylko ze względu na kurz, a nie na państwa obecność - powiedziała. Prawdopodobnie zostaną również usunięte barierki, które pojawiły się przed parlamentem w grudniu 2016 roku.

- Muszę usiąść, przejrzeć dokumenty. Jest też okres urlopowy, ale oczywiście że decyzje jakieś podejmę. Ale nigdy nie podejmuję decyzji pochopnie. Muszę się najpierw zastanowić, porozmawiać z ludźmi. Przemyślenia pewne mam, ale spotkamy się na śniadaniu prasowym, na które już dzisiaj zapraszam w przyszłym tygodniu dla dziennikarzy sejmowych, a dzisiaj mam spotkanie z 30 dziennikarzy wszystkich stacji i dużych dzienników - powiedziała.