Brazylia zmieniła stanowisko ws. Syrii

Brazylia zmieniła swoje stanowisko i postanowiła poprzeć rezolucję ONZ potępiającą reżim Baszara al-Assada.

Aktualizacja: 07.07.2015 07:36 Publikacja: 07.07.2015 07:10

Brazylia poparła rezolucję potępiającą Asada

Brazylia poparła rezolucję potępiającą Asada

Foto: AFP

Rezolucja dotyczyła również wszelkich bojówek popełniających zbrodnie przeciwko ludności cywilnej w Syrii. Głosowanie odbyło się na posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ. Rezolucję przyjęto 29 głosami, przy 12 przeciw i 6 wstrzymujących się. Warto przypomnieć, że w marcu Brazylia wstrzymała się przy głosowaniu podobnej rezolucji.

Rząd Brazylii przed głosowaniem wydał krótkie oświadczenie. "Ze względu na powagę sytuacji w strefie konfliktu, Brazylia będzie głosować za przyjęciem uchwały".

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Szczyt NATO w Hadze. „Zełenski może nie być mile widziany"
Polityka
Euforia w Syrii. Trump obiecuje znieść sankcje
Polityka
Wyścig zbrojeń: NATO zdławi Rosję
Polityka
Nawet przedstawiciele MAGA krytykują Donalda Trumpa za chęć przyjęcia samolotu od Kataru
Polityka
Czy Konfederacja w drugiej turze otwarcie poprze Nawrockiego? Bosak „odmawia spekulacji”