I tłumaczy, że pakiet kontrolny w Alior Bank posiada PZU, a ubezpieczyciel to spółka Skarbu Państwa, dziś władana przez prezesów z nadania PiS.

Były szef SLD ma nową posadę. Będzie dyrektorem ds. biznesu agro w Alior Banku. Ma być odpowiedzialny m.in. za przygotowanie strategii produktów w segmencie przeznaczonym dla rolników i szeroko rozumianego agro.

- Jest osobą, która przyszła, aby pomóc mocniej wejść w rynek rolno-spożywczy – tłumaczył Julian Krzyżanowski, rzecznik prasowy Alior Banku w rozmowie z lewicowym portalem trybuna.eu.

42-letni Olejniczak był politykiem związanym z lewicą. W rządzie SLD sprawował funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi (lata 2003-2005). Był przewodniczącym partii w latach 2005-2008.

W 2009 roku został europosłem z ramienia SLD-UP, zdobywając ponad 72 tys. głosów. W 2010 roku bez powodzenia startował w wyborach na prezydenta Warszawy, zdobywając 13,33 proc. głosów. Od 2015 roku był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Marka Belki.

Nową posadę byłego lidera SLD skomentował w internecie Paweł Kukiz. - Czyżby pomalutku, po cichutku PiS zaczął przytulać SLD? Ciekawe, czy to przypadek jednej jaskółeczki, która wiosny nie czyni, czy może szpak-zwiadowca, który za chwilę sprowadzi całe stado swoich ziomali na żer ? – pyta poseł Kukiz.

Przeprasza za ptasie porównanie, ale jak tłumaczy, wczoraj zakładał siatki ochronne na krzewy winorośli i tak mu się skojarzyło.