Reklama

Córka Sara lub bokser Pacquiao. Duterte szuka następcy

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte sporządził listę potencjalnych następców, na której umieścił m.in. swoją córkę Sarę oraz gwiazdora boksu Manny'ego Pacquiao.

Aktualizacja: 03.06.2021 18:01 Publikacja: 03.06.2021 16:55

Córka Sara lub bokser Pacquiao. Duterte szuka następcy

Foto: PAP/EPA/RICHARD MADELO / HANDOUT

zew

Sześcioletnia kadencja Rodrigo Duterte upłynie w czerwcu 2022 r. Zgodnie z konstytucją Filipin, prezydent nie może ubiegać się o reelekcję. Partia Duterte zachęca go do kandydowania na wiceprezydenta.

Rzecznik prezydenta Harry Roque powiedział, że przed przyszłorocznymi wyborami Duterte rozważa "wiele opcji", w tym poparcie swej córki Sary Duterte-Carpio, która jest burmistrzem Davao - miasta, którym Rodrigo Duterte rządził w latach 1988-1998, 2001-2010 i 2013-2016.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Polityka
Władimir Putin chce dalszej wojny. Usuwa ze swego otoczenia jedynego jej przeciwnika
Polityka
Emmanuel Macron przedstawi sądowi dowody, że jego żona jest kobietą
Polityka
Donald Trump uderza w Antifę. Nazywa ją organizacją terrorystyczną
Polityka
USA: Jimmy Kimmel znika z anteny ABC po uwagach o śmierci Charliego Kirka. Donald Trump nie kryje radości
Polityka
Donald Trump chce się pogodzić z Indiami, ale Narendra Modi utrzymuje dystans
Reklama
Reklama