„Zaginiona cierpi na autyzm. Dziewczynka oddaliła się z ośrodka leczniczego w Kamieńcu. Mogła wsiąść do autobusu miejskiego i odjechać w kierunku Pyskowic lub Gliwic” - poinformowała w wydanym komunikacie śląska policja.  Wiktoria w poniedziałek po południu oddaliła się z miejsca, gdzie grupa podopiecznych ośrodka bawiła się na śniegu. 

Ubiór Wiktorii w chwili zaginięcia to czarne buty, czarne spodnie dresowe, czarna kurtka i jasne rękawiczki. Policja opublikowała też rysopis poszukiwanej: wzrost 150 cm, krępa budowa ciała. Cecha charakterystyczna to koślawy chód.

„Ze względu na problemy zdrowotne, z jakimi zmaga się zaginiona oraz niską temperaturę, policjanci proszą o kontakt w przypadku informacji na temat miejsca jej przebywania. Mundurowi ustalili, że dziewczynka mogła oddalić się autobusem miejskim w kierunku Pyskowic lub Gliwic” - czytamy w komunikacie.

Foto: slaska.policja.gov.pl

Wszystkie osoby, które widziały poszukiwaną dziewczynę lub znają miejsce jej przebywania, proszone są o kontakt z policjantami pod numerem 112 lub bezpośrednio do dyżurnego tarnogórskiej jednostki pod numer 47 853 42 55.